תיקון חלונות

תיקון חלונות ע"י בעל מקצוע מנוסה

האם החלון בבית נתקע וממאן לזוז? האם הרשת נקרעה והיתושים התחילו לחגוג בבית? אם כן, עליכם להזמין מתקן חלונות מקצועי ומנוסה על מנת לתקן את החלון. יש שיטות שונות לתיקון החלונות וחשוב לבחור באיש מקצוע מנוסה ואחראי על מנת לבצע תיקון איכותי לאורך זמן. חלונות מבוססים לרוב מפרופילים של אלומיניום למרות שבבתים ישנים עדיין ניתן למצוא מסגרות עץ. מאחר והחלון חוצץ בין פנים הבית לסביבה החיצונית עליו לעמוד בפני פגעי מזג האוויר והזמן ולעיתים אנו עלולים לסבול מחלון שמנגנון הפתיחה שלנו נשבר, המסילה נחסמת ומונעת פתיחה וסגירה חופשית ונוחה של החלון או נזקי צבע ובעיות איטום ובידוד. כל אלו ועוד דורשים מאיתנו להזמין תיקון חלונות ע"י איש מקצוע מנוסה בתחום.

בעיות במסגרת החלון

חלונות דורשים תחזוקה שוטפת כמו ניקוי ובדיקת גומי האיטום מסביב לזכוכית. כאשר מבחינים כי החלון אינו אוטם כניסת מים או כאשר החלון נתקע ומסרב להיפתח הרי יש להזמין איש מקצוע על מנת לאתר את הבעיה ולתקן אותה. חשוב לבצע תיקון חלונות רק על ידי אדם מקצועי ומנוסה אשר מכיר את כל סוגי החלונות וברשותו הכלים הנדרשים לתיקון. יש מגוון רחב של סוגי חלונות בשוק כאשר הפופולאריים ביותר הם חלונות בלגיים- אותם חלונות גדולים עם פרופיל אלומיניום הנקרא בלגי שחוצה את שטח החלון למספר חלקים. בנוסף, בארץ נהוג להתקין מגוון חלונות מתוצרת קליל המייצרת אף היא פרופילים מאלומיניום באיכות גבוהה. כאשר יש בעיה במסגרת בגלל פגעי מזג האוויר, לכלוך או פגם באחד המכלולים יש לבצע תיקון על מנת להחזיר את המצב לקדמותו.

בעיות איטום

ברוב החלונות יש גומי איטום בין המסגרת (פרופיל) הפנימית לזכוכית. בנוסף יש איטום מחוץ למסגרת על מנת לבודד רעשי סביבה מבחוץ ולמנוע חדירת לכלוך, אבק ומים לתוך הבית. הגומי עלול להתייבש ולהיסדק לאחר מספר שנים ולכן נהוג להחליפו וליהנות מאיטום איכותי לאורך זמן. כאשר מזמינים תיקון חלונות רצוי לברר עם איש המקצוע האם הוא מנוסה בכל סוגי התיקון וכדאי לברר ולהשוות מחירים, לקבל המלצות על אנשי מקצוע ולהזמין בהתאם. למידע בנושא פנלים מבודדים לחצו.